Doporučujeme

Světy bez hranic, Bertil Martensson

Světy bez hranic, Bertil Martensson

Zachovalá. Román patří z větší části do fantasy, zčásti i do science – fiction. O knize: Téměř celý příběh se odehrává v středověkém království Kamwarlu a Denety. Postupně se v příběhu objevují permoníci, princezna, záludný princ, děsivé monstrum v podzemí, či velmi inteligentní zvíře ferd podobné koni ovládající telepatii. Vypravěčem příběhu je Carli, který si nepamatuje kdo a odkud je. Zachrání, unese princeznu Deneé ze spárů zlého prince Cabala, na ferdovi se dostanou do hor. Zde jim pomohou mocní permoníci, přesto však jsou dopadeni vojáky prince Cabala. S pomocí ferda unikají...

30,- Kč Detail

Hlavní kategorie » Knihy » Beletrie

Trh marnosti, William M. Thackeray

Stará kniha, ale bez vážnějšího poškození.
Vydáno 1930 u Ladislava Kuncíře v praze. Přeložil Jos.J.David.
o knize: Román, který je satirickou kritikou anglické společnosti 1. poloviny 19. století, vycházel na pokračování v letech 1847 až 1848.
Hlavní postavou je Becky, dcera francouzské tanečnice a neúspěšného malíře vynikající inteligencí a schopnostmi, jenž ji pomohou ve společenském postupu a právě na její postavě Thackeray ukazuje, jak fungovala chamtivá a požitkářská anglická společnost doby napoleonských válek.
V roce 2004 byl slavný román zfilmován s Reese Witherspoon v hlavní roli.

,

55,- Kč s DPH   ks