Doporučujeme

Chvála bláznivosti, Erasmus Rotterdamský

Chvála bláznivosti, Erasmus Rotterdamský

V super stavu. O Knize: Chvála bláznivosti, v dřívějším překladu Chvála bláznovství, je vrcholné dílo holandského humanisty Erasma Rotterdamského z roku 1509, kterým vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává prostřednictvím vypravěčky, bohyně Bláznivosti, že veškeré štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti. V celé knize pak spisovatel tuto svoji teorii dále rozvíjí, přičemž jednotlivé kapitoly věnuje určitým okruhům lidí, např. hráčům, zamilovaným atp. Bohyně nám také v textu představuje sebe samu, pochází z ostrova Blaženost (paralela s Morovou Utopií), kde nikdo nepracuje a kde se žije v naprosto ideální společnosti. Poukazuje též na nejšťastnější stádia v lidském životě, za něž považuje bezstarostné dětství a stáří, kdy už na nic nemyslíme.

70,- Kč Detail

Hlavní kategorie » Knihy » Ostatní

Grafologie aneb čteme dvakrát, Jana Vítková

Přehledná kniha s mnoha příklady a ukázkami. 110 stran.
O KNIZE: Z písma nelze určit budoucnost, ale stav člověka, který ho psal. V písmu je nálada i radost, ale i povaha a inteligence.
Znalost grafologie můžete použít k lepšímu poznání osobnosti, k úspěšnému jednání, ale i navázání přátelství a sblížení se.

,

80,- Kč s DPH   ks